Żywność dla dzieci wyprodukowana we Włoszech

Włoskie łańcuch pokarmowy: rola Plasmona
ltina

Włoski surowiec

Łańcuch rolno-spożywczy, począwszy od pola uprawnego, jest zbiorem wszystkich etapów, które pozwalają żywności dla dzieci dotrzeć na Wasz stół. Wybór włoskich surowców oznacza możliwość ścisłej selekcji i współpracy z dostawcami – to nawiązywanie wspólnych relacji w celu zapewnienia najwyższej jakości gotowego produktu.

Wśród wielu zalet wspierania włoskiego łańcucha rolno-spożywczego jest z pewnością poszanowanie sezonowości: możliwość podążania za naturalnymi cyklami zbiorów i uprawy gwarantuje wysoką jakość produktów. Przykładem są owoce zbierane ręcznie, w odpowiednim momencie dojrzałości, zgodnie z sezonowością surowca.

Równie ważna jest kontrola łańcucha dostaw wyłącznie włoskich mąk i zbóż, które, podlegając europejskim regulacjom, mają optymalną konserwację po zbiorach, bez dodatku zabiegów pozbiorczych.

Wybór włoskiego łańcucha rolno-spożywczego w naszej działalności jest ogromną zaletą, ponieważ dzięki temu możliwe jest przestrzeganie wysokich standardów jakości i zapewnienie ścisłych okresów przetwarzania.

Wreszcie można wybierać gospodarstwa, które szanują środowisko i terytorium oraz stosują kontrolowaną i starannie wyselekcjonowaną paszę dla każdego gatunku zwierząt, nigdy nie wykorzystując odpadów przemysłu spożywczego.

Równie ważna jest kontrola łańcucha dostaw wyłącznie włoskich mąk i zbóż, które podlegając europejskim regulacjom, mają optymalną konserwację po zbiorach, bez dodatku zabiegów pozbiorczych.

Preferowanie włoskiego łańcucha rolno-spożywczego jest zaletą, ponieważ możliwe jest przestrzeganie wysokich standardów jakości i zapewnienie ścisłych okresów przetwarzania.

Wreszcie można wybierać gospodarstwa, które szanują środowisko i terytorium oraz stosują kontrolowaną i starannie wyselekcjonowaną paszę dla każdego gatunku zwierząt, nigdy nie wykorzystując odpadów przemysłu spożywczego.

Rola Plasmon we włoskim łańcuchu rolno-spożywczym

Plasmon zawsze wytwarzał swoje produkty we Włoszech, w wysoce wyspecjalizowanej fabryce w Latinie. Ponadto obecnie 84% surowców używanych do produkcji produktów Plasmon pochodzi z Włoch, z pewnymi wyjątkami dla produktów, które z konieczności mają inne pochodzenie, takich jak owoce egzotyczne.

Aby wzmocnić swoje zaangażowanie we włoski łańcuch dostaw żywności, w 2019 r. Plasmon nawiązał współpracę z Ministerstwem Rolnictwa, Żywności i Leśnictwa (Mipaaf), podpisując protokół ustaleń w celu wspierania lokalnych łańcuchów dostaw. W 2020 roku na drugim etapie tej współpracy narodził się rozpoznawalny slogan: „Wyprodukowano we Włoszech z włoskich składników”. W 2021 roku Plasmon przekroczył próg wykorzystania 20000 ton włoskich surowców do swojej produkcji.

Przejrzystość i identyfikowalność

Od ponad 30 lat dzięki programowi Oasi nella Crescita® Plasmon gwarantuje dokładną kontrolę łańcucha produkcyjnego od gospodarstwa czy pola uprawnego do gotowego produktu. Kontrola i całkowita przejrzystość pochodzenia wszystkich surowców reprezentują doskonałość: z tego powodu na każdym opakowaniu produktów Plasmon można znaleźć oznaczenie pochodzenia surowca, zakładu produkcyjnego oraz gwarancję programu Oasi nella Crescita oznaczoną specjalną etykietę.

Plasmon zapewnia jakość i bezpieczeństwo, wybierając wyłącznie surowce najbardziej odpowiednie dla diet dzieci. Dodatkowo gwarantuje pełną identyfikowalność produktów, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie, z którego pola uprawnego lub hodowli pochodzi każdy pojedynczy składnik naszych wyrobów.

udostępnij artykuł

źródło

Plasmon

Opracowane przez

włoskich dietetyków

Może Ci sie również spodobać

Odkryj inne porady przeznaczone na każdy etap rozwoju dziecka.

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa klienta Użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkownika oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.