Liofilizowane i homogenizowane

Różnica między produktami liofilizowanymi a produktami homogenizowanymi ..
41

Jaka jest różnica między liofilizowanym a homogenizowanym?

Liofilizowane i homogenizowane to żywność dla dzieci, która ma te same właściwości odżywcze, jednak procesy ich produkcji są bardzo różne. Odkryjmy razem różnice między nimi, sposób wykorzystania produktów liofilizowanych w procesie odstawiania i wiele więcej.

W rzeczywistości różnica między produktami liofilizowanymi a produktami homogenizowanymi polega całkowicie na przygotowaniu: proces liofilizacji to w rzeczywistości proces suszenia świeżego produktu, którego celem jest wydłużenie okresu przydatności produktu do spożycia. Kolejna różnica dotyczy także grup żywności: w rzeczywistości dużą część produktów dostępnych w tej kategorii stanowi mięso liofilizowane, podczas gdy żywność dla dzieci obejmuje wszystkie grupy, od mięsa po warzywa, owoce i rośliny strączkowe.

Jakie jest zastosowanie produktów liofilizowanych w procesie odstawiania?

Jak widać, żywność liofilizowana w okresie odstawiania dziecka od piersi jest żywnością, którą można stosować od 6. miesiąca życia, chyba że pediatrzy wskażą inaczej, a która różni się od żywności dla niemowląt sposobem przygotowania i przechowywania. Historycznie rzecz biorąc, żywność liofilizowana została wprowadzona do żywności dla dzieci, aby zaspokoić potrzebę stałego posiadania źródła białka, które można podawać dzieciom w okresie odstawiania od piersi, a najbardziej znaną z nich jest żywność na bazie mięsa. Dawno, dawno temu, w obliczu braku świeżego mięsa, posiadanie dostępnego preparatu w proszku, który można było nawodnić w razie potrzeby, było optymalną strategią zapewniającą odpowiednie odżywianie najmłodszych.

Zalety i wady produktów liofilizowanych i homogenizowanych

Główną zaletą produktów liofilizowanych dla noworodków jest zatem ich większa trwałość i łatwość przygotowania. Obecnie podaż żywności znacznie się rozwinęła i dlatego nie ma już potrzeby stosowania produktu w proszku, biorąc pod uwagę dostępność świeżych i homogenizowanych produktów mięsnych. Obecnie na półkach supermarketów można wybierać produkty żywnościowe dla dzieci, które podlegają mniej przemysłowemu przetwarzaniu i obróbce, a mimo to zachowują wszystkie swoje właściwości odżywcze i dobry okres przydatności do spożycia. Kolejnym aspektem, którego nie należy lekceważyć, jest porcja produktu, którą należy zaoferować najmłodszym. Tak naprawdę porcja produktu liofilizowanego musi być ograniczona, aby nie przekroczyć ilości białka zawartego w jedzeniu dla niemowląt. Wiadomo, że nadmiar białka w pierwszych latach życia predysponuje dzieci do zwiększonego ryzyka otyłości w późniejszym wieku, dlatego też ważne jest, aby sprawdzić porcje źródeł białka.

Rodzaje produktów liofilizowanych i homogenizowanych

Odstawienie od piersi to czas, w którym noworodki po raz pierwszy poznają nowe smaki i konsystencję inne niż mleko matki, jeśli to możliwe, lub jego substytuty. Jednakże w tej delikatnej fazie funkcje trawienne noworodka są jeszcze niedojrzałe i wymagają stopniowego i kontrolowanego wprowadzania pokarmu. W rzeczywistości produkty liofilizowane i homogenizowane charakteryzują się większą strawnością dzięki procesowi rozdrabniania włókien składników, co ułatwia odstawienie od piersi. Istnieją różne odmiany produktów liofilizowanych, które zaspokajają potrzeby żywieniowe i trawienne najmłodszych w pierwszym okresie odstawiania od piersi. Na rynku można znaleźć:

  • Mięso liofilizowane. Najczęściej spotykane odmiany to: wołowina, kurczak, królik, indyk
  • Ryba liofilizowana
  • Warzywa liofilizowane
  • Mniej popularne są produkty z owoców liofilizowanych

Jedzenie dla niemowląt Plasmon

Żywność dla niemowląt, podobnie jak żywność liofilizowana, wprowadza nowe smaki u dzieci w okresie odstawiania od piersi. Składniki żywności dla niemowląt przetwarzane są w mikrocząsteczki, które ułatwiają żucie, połykanie i trawienie, nie tracąc przy tym wartości odżywczych. Konsystencja pokarmu dla niemowląt jest taka, że ​​wymaga od niemowlęcia niewielkiego wysiłku podczas żucia. Plasmon bada stale zmieniające się kombinacje składników, aby zapewnić zrównoważony i pożywny posiłek. Odmiany żywności dla dzieci są coraz szersze, wprowadzając nowe elementy i różne kombinacje smakowe. Oto kilka kategorii do wyboru:

  • Mięsne jedzenie dla dzieci
  • Puree rybne
  • Przeciery warzywne
  • Serowe jedzenie dla dzieci
  • Rośliny strączkowe dla niemowląt
  • Przeciery owocowe

 

Istnieje wiele sposobów wykorzystania żywności dla dzieci poprzez włączenie jej do posiłków dla dzieci.

udostępnij artykuł

źródło

Plasmon

Opracowane przez włoskich specjalitów

Może Ci sie również spodobać

Odkryj inne porady i tabletki wideo przeznaczone na każdy etap wzrostu

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa klienta Użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkownika oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.