Wspólny,
zrównoważony rozwój

Od nas – dla Plasmon. Zrównoważony rozwój to podstawowy cel, nad których pracujemy każdego dnia.

Nasze zobowiązanie

Kontrolowanie i redukcja wpływu naszej aktywności na środowisko jest kluczowy. Dzięki selektywnie dobranym, lokalnym producentom, 100% włoskiej produkcji, odbywa się w szacunku do naturalnego terytorium. Pracujemy w krótkim, łańcuchu dostaw, inwestując w działania, mające na celu dbanie o środowisko. Nasza aktywność skupia głównie następujące obszary działania: funkcje produkcji, pakowanie, nasze oazy ekologiczne.

Produkcja

Opakowania

Oazy ekologicze

Funkcje produkcji w fabryce, w Latina

Posiadamy skonkretyzowane cele, które planujemy osiągnąć do 2025 r. To dlatego każdego dnia wdrażamy kolejne pojedyncze usprawnienia.

Redukcja konsumpcji/suchoty/zniszczeń w centrach produkcji do 15%.
- 0 %
Pozyskiwanie energii w 50% z odnawialnych źródeł.
+ 0 %
Zredukowanie o 15% zużycia wody w czasie produkcji.
- 0 %
Zredukowanie odpadów z produkcji o 20%.
- 0 %

Cel na 2025: 100% Opakowań przyjaznych środowisku

97% naszych produktów posiada opakowania nadające się do przetworzenia. Naszym celem, do roku 2025 jest produkowanie opakowań w 100% możliwych do przetowrzenia, wielokrotnego użytku oraz kompostowalnych. 

Rok 2021 jest dla nas kamienień milowym w tej podróży. Rozpoczęliśmy Spremi, Gusta i Riciclami – nowy początek a wręcz rewolujcję w świecie jedzenia dla dzieci. Stworzyliśmy pierwszy produkt dedykowany pokarmom dla dzieci, wytworzony w całości z polypropylenu, w pełni możliwy do przetworzenia. Aż 270 ton plastiku zyska nowe życie, nie wpływając negatywnie na środowisko.

Towarzyszymy rodzicom i ich dzieciom od ponad wieku. Wszystko, czego się nauczyliśmy, jest zawsze do Twojej dyspozycji.

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa klienta Użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkownika oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.